Sep 10, 2015

Tekst niespełniający standardówDrodzy uchodźcy

Nie dziwcie się nam, że na początku będziemy traktować was z rezerwą, a czasem może nawet niechęcią. Są między nami niewyrównane rachunki krzywd, dla wielu moich rodaków porwanie Stasia i Nel jest nadal żywym i krwawiącym wspomnieniem. Trafiacie jednak do kraju, który słynie z gościnności. Trochę tu biednie, bo żydy nam te Polskę rozkradły. Mimo to nie jesteśmy antysemitami. Najlepszym dowodem pewnej sympatii może być fakt, że wieszamy sobie „żydków” w domach, bo wtedy są pieniądze. Tak czy siak, jesteśmy tolerancyjni, pod warunkiem, że będziecie tacy jak my. a żeby to się udało, musicie zrezygnować z pewnych - powiedzmy szczerze - dzikich obyczajów. Pozwolę sobie dać wam kilka wskazówek.

 Zapewne jednym z pierwszych słów, których się nauczycie będzie słowo „brudas”. Wiedzcie, .ze nie musi tu wcale chodzić o higienę, to słowo ma szerszy wymiar. Śmierdzieć to sobie u nas wolno, jest nawet po staropolsku. Wiele wyjaśnić może wam powiedzenie: czysta rasa - biała rasa. Usłyszeć je można na stadionach. Na razie unikajcie tych miejsc, chyba że jesteście piłkarzami. Wtedy nic wam nie grozi, nawet może rzucą banana.

Wiele wątpliwości budzi wasz stosunek do kobiet. W Polsce kobietę się szanuje, ma nawet swoje święto. Babę bijemy tylko wtedy, kiedy jesteśmy pijani, i nigdy bez powodu. Kobiecie w Polsce w ogóle poświęca się sporo uwagi. Wy te swoje pozasłanialiście w taki sposób, że nawet nie można ocenić, czy „nie wygoniłoby jej się z łóżka”. My lubimy doceniać ich wdzięki, oczywiście pod warunkiem, że nie są brzydkie, grube i stare. Dowodem na to mogą być choćby coraz bardziej popularne naklejki na samochody z napisem „Pokaż cycki dam ci ciastko” Jeśli już jesteśmy przy tematach motoryzacyjnych: Samochodami zabijamy w inny sposób niż u was. Żadne tam auta - pułapki, żadne tam materiały wybuchowe. Szkoda fury. Bardziej powszechnym i szeroko stosowanym sposobem wysłania przypadkowych obywateli na tamten świat jest jeżdżenie w stanie upojenia. Efektywność tylko pozornie jest mniejsza. Spójrzcie w statystyki, jeśli nie wierzycie.

Wiara. No tutaj się nie dogadamy. Zacznę od tego: stawiam flachę, że ci wasi kolesie, co niszczą święte figury na filmie w internecie, jakby mieli wyskoczyć do Naszego ze Świebodzina, to by się zesrali na miętowo. Ale wracając do meritum: szkoda mi was, bo jesteście w błędzie, i jak przyjdzie do sądu ostatecznego, to się obudzicie z ręką w nocniku. Sami sobie robicie krzywdę, już za życia. U nas, w cywilizacji, religia, która nie pozwala pić alkoholu jest zwyczajnie śmieszna.

Do czarnoskórych taka uwaga: jak słyszycie na ulicy „murzyn!” to wcale nie musi być do was. Ktoś może po prostu wołać psa. A skoro o zwierzętach: Polacy mają wam za złe ten ubój rytualny. Jeśli chcecie sobie koniecznie pomaltretować zwierzę, róbcie to w grudniu z karpiem. Możecie sobie go ponosić po mieście żywego w dowolnym opakowaniu, pobawić się nim w wannie a później zabić w dowolny sposób. I tego nikt nie będzie miał za złe, bo to jest tradycja. Jeżeli karp nie wystarczy, możecie spróbować z psem. Tu trzeba trochę ostrożniej, bo niedawno zmieniło się prawo i za wyrzucenie psa przez okno można dostać wyrok w zawiasach, ale trzymanie psa na łańcuchu jest popularne i ma nawet praktyczne zastosowanie, bo pies broni przed obcym. W mieście z łańcuchem trudniej, ale można czworonoga podusić zamykając go w samochodzie. Tutaj jednak uwaga - lepiej wybrać ustronniejsze miejsce niż parking przed hipermarketem, bo zawsze znajdzie się ktoś, kto zrobi wam z tego problem, może nawet szybę wybić. Trochę to śmieszne, bo to tylko pies, ale co powiecie na to, że jest w Polsce miasto, gdzie nawet cyrk nie może przyjechać, bo jeden pedał zakazał? Legalnie mordujemy zwierzęta w sposób humanitarny, a zjadamy tylko wtedy, kiedy podane są estetycznie.. No i kochamy konie. Nigdy nie pozwolimy, żeby do Morskiego Oka woził nas bezduszny melex.

Mam nadzieję, że powyższe uwagi okażą się pomocne i pozwolą wam się lepiej odnaleźć w cywilizowanym kraju. Życzę miłego pobytu.

35 comments:

misieq_wroclaw said...

"Zesrać się na miętowo" wchodzi do mojego słownika :-)

Przemyslaw Fura said...

Znakomity tekst, czytany już na Facebooku, choć mam wrażenie, że nie wszyscy moim znajomi złapali ironię.

Anonymous said...

Ojojoj... boli, boli....mamy wreszcie rewelacyjny tekst obnażający polską hipokryzję. Dziękuję Panie Łukaszu:)

Anonymous said...

A mi facebook ciagle odrzuca zgloszenia rasistowskich trolli, niesprawiedliwe.

Anonymous said...

Tak, to jest śmiech na sali.

"Brudasy", "ścierwa", "topienie", "palenie" i "gazowanie" które zgłaszam jak dotąd ani razu "nie łamało standardów społeczności".

Wysokie standardy ma ta społeczność :-)

Monia said...

bez sensu wywalili

Marcin Boryczko said...

Antropologiczna perełka!

Unknown said...

Polacy to najbardziej pracowity naród w Europie a może i na świecie. Zatem Polak będzie szydził, że nie zgarniasz się do roboty, żresz za państwowe, kasę ciągniesz z MOPSu, żebrzesz na ulicy. A wiesz dlaczego? Bo Polak nawet za marne grosze, jeśli tylko jest możliwość pracy i stałego czy dorywczego zarobku bierze się za robotę. Tzn. zamierza.Jest tak podniecony możliwością, zarobku, że słupieje. Jak żona Lota...I tak trwa w tym osłupieniu, zdumieniu niebotycznym...Takich osłupiałych można spotkać w dużych i małych miasteczkach, najczęsciej pod sklepem, w barach, w centrach handlowych na parkingu. Na każdą propozycje pracy przystają chętnie, z błyskiem w oku. A potem następuje to ww słupienie. Po nim zaś, w myśl polskiej tradycji opicie osłupienia. Czasami aż po zgon...

Anonymous said...

usunęli, bo ktoś zamiast przeczytać ze zrozumieniem, to przepuścił tekst przez jakiś filtr i wyszło mu, że zawiera słowa "zakazane". Mnie kiedyś usunięto post z profilu lecznicy weterynaryjnej , bo użyłam słowa "suka" . Bynajmniej nie było to wyzwisko ;-)

Kuba said...

Mam tak samo. Sporo już zgłosiłem i nigdy NIC. A obrazki z Auschwitz i napisem, że czekamy na imigrantów są na porządku dziennym na FB :(

Anonymous said...

Bardzo Pan utalentowany. Wszystko to prawda (piszę poważnie). Żeby tej hipokryzji jednak nie powielać, teraz powinien Pan w tym samym tonie napisać tekścik o oblewaniu kobiet kwasem, prowokowaniu do uzasadnionego gwałtu, wysyłaniu niewiernych do piekła i przestrzeganiu jedynego słusznego prawa, wzmianka o kozach też Muzułmanom się spodoba. Czekam z niecierpliwością. Zabrzmi to śmiesznie, ale w tym momencie hipokryzją jest zauważanie wad tylko u siebie, bo jak rozumiem, tekst ma na celu pokazanie, że my Polacy bijemy kobiety, nie przestrzegamy praw wiary itd. Więc może pośmiejmy się z wad naszych przybyłych uchodźców? Oj, żeby tylko potem Pan z bombą w domu nie skończył, bo wiadomo, z nas to się śmiać można, z Muzułmanów już nie.

kojonkosky said...

Umarłam i jestem w niebie :) !!!
Jeżeli można , to dodam , że gdyby jakiś uchodźca na tyle zachwycił się powyższym tekstem , żeby na własnej skórze przekonać się jacy jesteśmy gościnni i tolerancyjni , absolutnie nie może mu się nic udać ... Nie może mieć dobrej pracy ani zarabiać dobrych pieniędzy ... Bo gdyby tak było , to odbierałby naszym najbiedniejszym , którym się bardziej należy , bo są nasi i tradycyjni .

Anonymous said...

Coś o tym wiem. Znajomej profesor filtr usunął maila z nagłówkiem "Conference in Essex".

Tomasz Wiszniewski said...

Fajny tekst. Przymierzałem się sam do tematu, ale... już nie muszę, ktoś to zrobił lepiej.
Wykasowanie go z FB przy tym co tam zostaje to mistrzostwo świata...

Unknown said...

no coz. zdaje sie, ze jakis niewierny zabral glos (ciekawe, gdzie te mniejszosci jeszcze sie uchowaly w Polsze?). gdyby byl wierny, to wiedzialby, ze jedna z zasad naszej chrzescijanskiej/katolickiej wiary jest szukanie "belki we wlasnym oku" a nie zajmowanie sie cudzymi oczyma. bo o oczach cudzych kija tak naprawde wiemy, a zajmujemy sie nimi tylko z wlasnego ograniczonego pojecia gustu...

Anonymous said...

Czytałem to,nie sądzisz że koleś trochę przesadzał i chyba nie do końca miał na myśli to co napisał,wydaje mi się że ludziom puszczają nerwy i tyle

Anonymous said...

Do "Anonymus": samo sedno, nic więcej nie trzeba dodawać...

Anonymous said...

:D...

Sergiusz W said...

dobre, pozdrawiam!

Rudka Zydel said...

Obrazki z Auschwitz i teksty o komorach gazowych itp. można przez fb zgłaszać do Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Publikowanie takich treści to przestępstwo, Ośrodek zgłasza to prokuraturze. Można też zgłosić samemu. Ponieważ FB (mimo żałośnie niskich standardów) współpracuje z policją , można zrobić screena takiego postu bez zamazywania zdjęcia i nazwiska i podesłać.

Marcin Barczyński said...

To jest tzw. "Scunthorpe problem". :D

Blazej Skubiszak said...

Tak siedzę i myślę o tej całej sytuacji z uchodźcami i muszę przyznać że strasznie podzieliła ona nasze społeczeństwo,ludzie oskarżają się nawzajem,wypominają sobie najróżniejsze rzeczy,do czego to doprowadzi,nie wiem,ale jednego jestem pewien,że jestem przeciwnikiem przyjmowania uchodźców do Europy,nie tylko do Polski,ale do Europy. Wiem że zaraz znajdą się ludzie którzy będą mnie krytykować,szczerze mówiąc nie obchodzi mnie to,to jest moje zdanie i go nie zmienię,dlaczego,zaraz powiem,po pierwsze ci ludzie są lepiej traktowani niż my rodowici Europejczycy,na dzień dobry dostają €1200 na rodzinę miesięcznie,mieszkanie i wszystko co jest potrzebne do życia,pewne rzeczy jestem w stanie zrozumieć,ale tego nie,kto za to płaci,skąd pochodzą te pieniądze,młodzi ludzie po studiach nie mogą dostać pracy,żyją z rodzicami,a ktoś kto przyjeżdża do Europy,prawdopodobnie nie ma żadnego wykształcenia,dostaje wszystko na talerzu,może mi ktoś to wytłumaczyć jak sześciolatkowi. Po drugie,większość ludzi którzy są za przyjmowaniem uchodźców,nie ma zielonego pojęcia o tej kulturze,póki co, jeszcze nie jest to na tak ogromną skalę żebyśmy nie potrafili sobie z tym poradzić,mówię jeszcze,a będzie znacznie gorzej,w Europie mieszka około 750 milinów ludzi,150 milinów to muzułmanie,15 lat temu było ich w Europie tylko 20 milinów,na przełomie 15 lat ta liczba zwiększyła się prawie ośmiokrotnie,pomyślcie co będzie za następne 15 lub 20 lat chyba że tego chcecie.

Blazej Skubiszak said...

Po trzecie,jak już pisałem większość ludzi nie ma zielonego pojęcia o tych ludziach,widzą dzieci utopione,które morze wyrzuciło i odrazu wszyscy im współczują,proszę mi uwierzyć że znam te kulturę bardzo dobrze,mieszkałem z muzułmanem przez ponad dwa lata,byłem w co najmniej dziesięciu muzułmańskich krajach i nie mówię tutaj o Egipcie,Tunezji czy Maroku które są głównie nastawione na turystykę i nie ma tam tak wielkiego zagrożenia,nie w wielkich miastach, gdzie miejscowi są przyjaźnie nastawieni bo dajemy im zarobić,ja byłem w Algierii,Iraku,Iranie,Afganistanie,Jordanii,Arabii Saudyjskiej oczywiście też byłem w Maroku,Egipcie i Tunezji,ale najlepsze doświadczenie miałem w Sudanie,nigdy już tam nie pojadę,ale co chcę powiedzieć,że nie byłem w dużych miastach, tylko w takich wiochach że strach,przez ostatnie osiem lat naprawdę byłem bardzo blisko tej kultury i naprawdę mogę coś na ten temat powiedzieć,na pewno więcej niż 95% zwolenników przyjmowania uchodźców. Ludzie wy naprawdę się zastanówcie co wy robicie,ci ludzie nie są tacy jak my,szczególnie z tych małych wiosek,gdzie nie ma pracy,panuje straszna bieda,a oni żyją głowie z rolnictwa i starcza im tylko żeby utrzymać rodzinę,a nagle przyjechali do Europy i mają wszystko zapewnione na dzień dobry,uwierzcie mi że 95% tych ludzi nie ma średniego wykształcenia,ich życie ogranicza się tylko do jedzenia,spania i modlitwy,tam panuje takie zacofanie że nawet nie potraficie sobie tego wyobrazić,a teraz ci ludzie masowo szturmują Europe,a my przyjmujemy ich z otwartymi ramionami,ci ludzie nie są tak tolerancyjni,otwarci jak my,panuje u nich straszna homofobia,bycie gejem to w ich kulturze grzech za który płaci się śmiercią,oni będą do ciebie mili,tak długo jak będą ciebie potrzebować,jak tylko przestaną potrzebować jesteś dla nich nikim,ich życie podporządkowane jest religii i tylko religi,tak jak w Północnej Korei wielkiemu wodzowi,ja nigdy nie widziałem bardziej nietolerancyjnych ludzi niż oni,ludzi którzy nas w ogóle nie szanują,mają nas za zło które trzeba tępić i walczyć przeciwko temu złu,ale ode mnie wymaga się żebym im pomagał,był tolerancyjny,nie mogę nic złego na nich napisać,nic złego o nich powiedzieć bo zostanę okrzyknięty RASISTĄ,KSENOFOBEM,ISLAMOFOBEM,niech ktoś wytłumaczy mi gdzie jest tutaj logika,dlaczego ja muszę być tolerancyjny,otwarty i być grzeczniutki,a oni nie muszą być,niech mi to ktoś wytłumaczy. Od jedenastu lat mieszkam w Irlandii w miasteczku zwanym Limerick,przyjechałem tutaj w 2004 roku,populacja Limerick to może 90 tysięcy ludzi. W 2004 roku nie było tutaj żadnego muzułmana,może kilku,nie więcej niż 500,po jedenastu latach 15-20% to muzułmanie którzy w 80-90% nie mają pracy i żyją tylko z zasiłków,nawet tej pracy nie szukają i przesiadują całymi dniami w meczetach,co tam robią,nie wiem bo cię tam nie wpuszczą,wyglądaj tak samo jak w krajach w których byłem i tak samo się zachowują,a to tylko małe miasteczko,zobaczcie Londyn,Paryż,Berlin i mnóstwo innych europejskich miast,poczytajcie trochę,otwórzcie oczy,bo czas najwyższy,co wy zwolennicy tych uchodźców chcecie osiągnąć,jaki macie w tym cel,nie chcecie być postrzegani jako ISLAMOFOBII,KSENOFOBII,oni mogą,ale my nie,o co tutaj do jasnej cholery chodzi,co się z tym społeczeństwem stało,dokąd to wszystko zmierza?! A teraz gdybyśmy odwrócili tę całą sytuację o 180 stopni i my Europejczycy bylibyśmy uchodźcami i my musielibyśmy uciekać do Syrii,Sudanu lub innego muzułmańskiego kraju,jaką pomoc my byśmy od tamtych rządów otrzymali,jak byśmy byli przyjęci przez tamtejszych tubylców,uwierzcie mi że gówno byśmy dostali,a jeszcze bylibyśmy przez nich prześladowani,widziałem pewne rzeczy na własne oczy i nikt mi tutaj ciemnoty nie wciśnie,zastanówcie się co wy robicie,dzisiaj jeszcze pewne rzeczy kontrolujemy,ale jak długo!!!

Mariusz Grabowski said...

sietta i myśta

Hania said...
This comment has been removed by the author.
Unknown said...

W tekście musi być słowo "żyd" w kontekście negatywnym, by wiadomość nie spełniała standardów.

Unknown said...

" jedenastu lat mieszkam w Irlandii w miasteczku zwanym Limerick" - hmmm czyżbyś pominął jeden istotny fakt? też jesteś p#%%$&onym imigrantem. a do tego hipokrytą. wróć do kraju a potem się oburzaj, może jak wrci te 2 miliony Polaków, to Europa nie będzie musiała rozdzielać imigrantów - będzie dużo miejsca.
" byłem w Algierii,Iraku,Iranie,Afganistanie,Jordanii,Arabii Saudyjskiej " - jak mi wiadomo to nie z tych krajów pochodzą uchodźcy, ale z Syrii jednego z lepiej wykształconych krajów bliskiego wschodu. 95% nie ma wykształcenia? - może to I prawda ale jak wykształceniem mierzysz przydatność I klasyfikujesz kto ma prawo żyć a kto umierać - bo nie ma prawa uciekać przed wojną - to niczym nie różnisz się od Mengele, Gebelsa i Himlera - znasz ich?
Nie wpuszczą cię w butach do meczetu jak Ty nie wejdzesz do kościoła w czapce - debilu.
"ci ludzie nie są tacy jak my,szczególnie z tych małych wiosek,gdzie nie ma pracy,panuje straszna bieda,a oni żyją głowie z rolnictwa i starcza im tylko żeby utrzymać rodzinę,a nagle przyjechali do Europy i mają wszystko zapewnione na dzień dobry" - dziwne ten dokładnie opis pasuje do PGR-owskich wsi w lubuskiem i zachodniopomorskiem, czyli sugerujesz eksterminację tych ludzi czy wysiedlenie na bliski wschód?
Jak widzisz twoje argumenty są bezsensowne, ale poniewasz jesteś "RASISTĄ,KSENOFOBEM,ISLAMOFOBEM" pewnie i tak nie otworzą ci oczu. do jednego wora wrzucasz wszystkie swoje lęki i je jeszcze rozsiewasz jak grypę, choc w sumie jesteś gorszym od nich, bo oni uciekają jedynie przed wojną, ty aby zamienić malucha na Fiestę.
I tak - historia - wartą ją znać - pokazuje że w czasach znacznie bardziej niebezpiecznych kraje muzułmańskie jak Iran przyjęły polskich KATOLICKICH uchodźców.
Zastanawiałeś się może, w sytuacji gdy Polska i inne kraje Europy Wschodniej wyłamią się z solidarnej pomocy uchodźcom, jak cały ten ciężar spadnie na kraje zachodnie w tym Irlandię - jaki status Twój będzie?? Dalej będziesz szczęśliwym emigrantem? czy zaczniesz raczej być postrzegany jak wrzut na dupie - nie dość że sam siedzi i ssie nasz socjal to jeszcze odmawia tego prawa naprawdę potrzebującym - mam nadzieję że po tym Irole nie przyjdą spalić ci twojej Fiesty lub obić cię w pubie.

Pearljammer said...

"młodzi ludzie po studiach nie mogą dostać pracy,żyją z rodzicami,a ktoś kto przyjeżdża do Europy,prawdopodobnie nie ma żadnego wykształcenia,dostaje wszystko na talerzu,może mi ktoś to wytłumaczyć jak sześciolatkowi" - faktycznie trzeba jak 6-latkowi, więc tłumaczę. Znowu porównujesz siebie do nich wykształceniem, piszesz prawdopodobnie, czyli nie wiesz czy mają czy nie. Syryjczycy to jeden z lepiej wykształconych narodów muzułmańskich ale ja również nie wiem jaki odetek wykształconych przyjeżdza, rzecz w tym że niewykształconym odmawiasz prawa uciekania przed śmiercią! - a to już samo cię szufladkuje. Jaka jest różnica między naszymi absolwentami niemogącymi znaleźć pracy a uchodźcami? ano taka, że jedni popełnili życiowy błąd idąc na socjologię, politologię i ekonomię i teraz z bezużytecznym wykształceniem zamiast konkretnym fachem w ręku są obciążeniem dla społeczeństwa, ale mogą bezpiecznie siedzieć u mamusi na garnyszku, drudzy - potracili rodziców lub dzieci w nalotach bombowych czy chemicznych, nie mają domu by w nim siedzieć. - Taka jest różnica. Problem w tym że swoje niepowodzenia zwalamy na kark uchodźców. Podajesz jakieś liczby, pomijając fakt że liczba obecnych uchodźców to zaledwie 0.02% populacji europejskiej.

Pearljammer said...

ci ludzie nie są tak tolerancyjni,otwarci jak my,panuje u nich straszna homofobia,bycie gejem to w ich kulturze grzech za który płaci się śmiercią- hehe dobre- JAK MY czyli rozumiem TY jesteś otwarty i tolerancyjny, - zwłaszcza opis o gejach prawdziwie żywcem wzięty z małomiasteczkowej polski ;)

Aneta Szybowicz said...

Podziwiam z szerokim uśmiechem na ustach jak trafnie zdemaskowałeś naszą polską dwulicowość ,coś pięknego :p

Unknown said...

na cóż ... są idioci co im nie docierają do rozumku fakty z doświadczeń innych krajów z emigrantami islamskimi

Margaret Lasota said...

Niezwykle to elegancki i bogaty słownik, przypuszczam...

Wrona BezOgona said...

Ja pana kocham panie Łukaszu za ten tekst! Dziękuję!

Unknown said...

@Anonymous (jednego i drugiego), Pan chyba nie zrozumiał dlaczego ten tekst jest tak napisany. Ale to nic, ja Panu wytłumaczę:
Tekst ten wyśmiewa naszych rodaków NIE dlatego, że autor dusi w sobie pogardę względem naszej kultury i tradycji. Jest za to przeciwwagą do większości nienawistnych postów odnoszących się do uchodźców i imigrantów. Wyśmiewa tych wszystkich, którzy są zaślepieni stereotypami do stopnia powodującego totalne otępienie. Sprawa jest dość poważna, bo cały świat widzi jak wychodzi z Polski ksenofobia i rasizm, które wcześniej naszego narodu nie cechowały. Na przestrzeni wieków raczej byliśmy tymi "tolerancyjnymi" i potrafiliśmy sobie poradzić z wielokulturowością (nawet z islamem). W tym kontekście, wyśmiewanie kultury i tradycji islamu, delikatnie mówiąc, nie wpisywałoby się w ogólny przekaz teksu. Proszę zauważyć, że wyśmiewanie hipokryzji naszych rodaków jest próbą zdystansowania się w stosunku do całej tej afery. Racjonalne argumenty już do nikogo nie trafiają, więc pozostało nam już tylko śmiać się lu płakać.

Matka Nie-Boska said...

Świetny tekst!! Smutne jest tylko to, że im bardziej będziemy chcieli wytłumaczyć przeciwnikom wpuszczenia uchodźców do kraju, tym bardziej oni będą obstawać przy swoim. Niestety tą dwulicowość odkryłam wśród wielu moich znajomych, przyjaciół, którzy wiele stracili w moich oczach, ale podejrzewam, że dla nich to mało ważne. Wypowiadają się o nich jako Polska, idylla, w której przemocy nie ma. Wystarczy włączyć telewizor, żeby oczy się otworzyły. Wpuścimy i tak w końcu uchodźców do kraju, bo będziemy musieli, szkoda mi ich, zapewne będą przez Polaków prześladowani, bo będą mieli w końcu lepiej, bo otrzymali pomoc:(